Yerli ve Yenilikçi Kamu Alımlarında Merkezi Satın Alma Kurumlarının Fonksiyonu: Teorik Çerçeve ve Devlet Malzeme Ofisine Dair Bir İnceleme - Yücel Efe ile Birlikte

Kıymetli dostlar, 
Katkı yaptığımız çalışmalara bir yenisini daha ekledik. 
Bildiğiniz üzere, kamuda görev yapan tüm arkadaşlarıma yapılan güzel işlerin -bürokratik sınırlamaları dikkate alarak- akademik bakış acısıyla paylaşılmasının hep vurguladım ve kendim de elimden geldiğince bu çalışmaları yapmaya gayret ettim.  
Bu anlayışın bir yansıması olarak editörlüğünü çok kıymetli hocalarımızın yaptığı  "Kamu Mali Yönetiminin Paradigması ve Gelişim Süreci - Türkiye Örneği” isimli çalışmaya, ben de Devlet Malzeme Ofisi’nden Yücel Efe ile yerli üretim, merkezi satın alma kurumları ve Devlet Malzeme Ofisi bağlamında bir makale kaleme aldım. Kitapta çok kıymetli hocalarımızın yanısıra Maliyeci Üstadların uygulamaya dönük çok önemli makaleleri bulunmakta.
Umarım kitapta yer alan çalışmalar bu günlerin ve kamu mali yönetiminde yapılan önemli çalışmaların anlaşılması ve daha ileri noktalara taşınması açısından araştırmacı ve uygulayıcılara faydalı olur. 
Başta editör hocalarımız olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.
 
https://www.nobelyayin.com/kamu-mali-yonetiminin-paradigmasi-ve-gelisim-sureci-turkiye-ornegi-18779.html
 
 

Makalelerim
Uzm.Klinik Psk.Gülşah AKÇAY CİVRİZ